Skeie
  • Dieta i zdrowie
  • Kulturystyka
  • Sport
  • Kontakt
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Dieta i zdrowie
  • Kulturystyka
  • Sport
  • Kontakt
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Skeie
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
Strona główna Dieta i zdrowie

Jak podchodzić do kwestii dopingu w kulturystyce?

w Dieta i zdrowie, Kulturystyka, Sport
Jak podchodzić do kwestii dopingu w kulturystyce?

Wielu początkujących atletów, używa sformułowania, że gdyby brali dawki leków/sterydów jakie biorą czołowi przedstawiciele bodybuildingu, wyglądaliby doskonale. Za doskonale wyrzeźbionymi sylwetkami w przypadku tych najlepszych jak np. Jay Cutler, nie stoi doping, lecz doskonałe uwarunkowania genetyczne. Czasem jest tak, że doping przeszkadza, prawdopodobnie gdyby nie ten, Phil Heath i Ronnie Coleman, dominowaliby o wiele dłużej na zawodach Mr. Olympia. SAA, EPO, beta mimetyki, insulina i rhGH nie są magicznymi tabletkami, jeśli ktoś nie posiada predyspozycji do kulturystyki, nic mu one nie dadzą.

W jaki sposób traktować doping w kulturystyce?

W piłce nożnej jak i wielu innych sportach wspomaganie budzi duże kontrowersje, pamiętamy jaki zrobił się szum medialny gdy Zinedine Zidane wyjawił, że będąc piłkarzem Juventusu lekarze z Turynu podawali mu kreatynę. W świecie kulturystów jest nieco inaczej, jest bardziej liberalne podejście. Dorian Yates swego czasu powiedział, że doping nie uczyni z nikogo mistrza i jest to całkowicie słuszne. W Rosji gdzie doping jest na porządku dziennym, byłoby wiele dziesiątek mistrzów, jednak tak nie jest, gdyż leki nie załatwią za zawodnika pracy, one mogą jedynie dopomóc w jego katorżniczym, wymagającym treningu. Sterydy anaboliczno- androgenne nie uczynią z nikogo Mr. Olympia, bo do tego trzeba odpowiedniej diety, katorżniczej pracy, poświęcenia się w 100 % kulturystyce, a co najważniejsze, predyspozycji genetycznych. 

W jaki sposób ewoluowały dawki SAA?

W latach 50. XX w. stosowano niewielkie dawki metanabolu i testosteronu. Gdy w latach 60. i 70. pojawiły się nowe rodzaje środków, wtedy zaczęto zwiększać dawki, do użycia weszły nandrolone, primobolan i metanabol. W latach 90. zaczęto używać insulinę i hormon wzrostu. Warto zaznaczyć, że nandrolone jest przepisywany na receptę. Lekarze wskazują, że pewnych środków nie należy mieszać, zabójczą mieszanką będzie połączenie trenbolone i metanabolu. 

Podsumowanie

Leki należy brać umiejętnie, pod okiem lekarza. Pamiętać należy jednak, że doping nie uczyni z nikogo mr. Olympia, tabletki, które są w użyciu nie są magicznym napojem druida Panoramixa, więc jeśli dąży się do właściwych efektów należy włożyć wielki wkład pracy, wszelkiego rodzaju pomoce są jedynie dodatkiem. Czołowi kulturyści przyznają się do stosowania wspomagaczy, Bostin Loyd bez ogródek powiedział, ile dziennie pakuje w siebie towaru. Jeśli ten tekst Ci się podobał, zapraszamy na blog https://pilka24h.pl/ gdzie znajdziesz więcej materiałów ze świata sportu.

5/5 - (1)
TAGI: dopingsportsterydy
Poprzedni post

Przygotowanie formy na lato – jak rozpocząć odchudzanie?

Następny post

Których ćwiczeń kulturysta powinien unikać?

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

https://www.facebook.com/Skeie-blog-sportowy-dla-m%C4%99%C5%BCczyzn-103794531737405/?view_public_for=103794531737405

NIE PRZEGAP

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak dbać o swoje ciało aby było piękne i zdrowe.
Dieta i zdrowie

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak dbać o swoje ciało aby było piękne i zdrowe.

Dbanie o swoje ciało jest teraz w modzie. Oczywiście nie można powiedzieć, że dopiero w obecnych czasach spopularyzowano dźwiganie ciężarów...

Czytaj więcej

Tagi

blog dla sportowców blog sportowy 2021 budowanie masy mięśniowej cukier dieta dieta kulturystyczna dieta na redukcje dieta przed zawodami dietetyka dlaczego warto uprawiać sport doping forma na lato helskiing jak dbać o siebie kulturystyka kulturystyka jak zacząć narty odchudzanie odżywianie pierwsze kroki na siłowni piłka nożna podjadanie poradnik o zdrowiu redukcja rower snowboard spalanie tłuszczu sport sporty zimowe sport zimowy sposób na stres sterydy suplementacja trendy trening twoje zdrowie umięśniona sylwetka uprawianie sportu wybór roweru zdrowe jedzenie zdrowe odżywanie zdrowe odżywianie zdrowe odżywianie na wakacjach zdrowie ćwiczenia kulturystyczne

© Wykonanie projektu: Celnet - strony www

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • Dieta i zdrowie
  • Kulturystyka
  • Sport
  • Kontakt